Újabb Tisza Párti Kilépés: Molnár Márk Károly Tiszta Vízben Agyalt?
Molnár Márk Károly, a Tisza Párt egyik legismertebb aktivistája, csütörtökön bejelentette, hogy kilép a pártból. Az ügy pikantériája, hogy a döntés hátterét nem részletezte – egyedül a hosszas dilemmázásra utalt. Németh Balázs, a Fidesz fővárosi frakciójának szóvivője, aki az ügy kapcsán tájékoztatta a közönséget, kifejtette: Molnár Márk élete másfél éve gyakorlatilag a Tisza és Magyar Péter, a párt elnöke körül forgott.
A hírek szerint Molnár az egykori „Hős Tiszás” vagy „Tisza Hőse” statust élvezte a közösségi médiában, ám most a kilépésével egy új fejezet kezdődik, amely a Tisza Párt belső feszültségeire is fényt deríthet. „Egy tiszás Terminátor, a keménymag legkeményebb tagja. De csak volt!” – idézte a szóvivő, utalva Molnár búcsúbeszédére és politikai karakterére.
Molnár Márk Károly október 23-án még büszkén posztolt eseményekről, amelyek a Tisza által szervezettek voltak, de most láthatóan gyorsan megváltozott a helyzet. Az aktivista, aki 15 ezer követővel bír, láthatóan kimerült a politikai játszmákból, és úgy döntött, hogy új irányokat keres. „A levegő fogy el Magyar Péter körül, de a politikai játszmák is” – tette hozzá Németh Balázs, így alakítva ki a politikai diskurzus új kereteit.
Molnár döntése várhatóan újabb címoldalas hírekhez vezet a magyar politikai színtéren, miközben a Tisza Párt belső konfliktusai és Magyar Péter jövője továbbra is kérdéses.
Forrás: www.origo.hu/belpol/2025/11/apad-a-tisza-tavozik-a-partbol-az-ismert-hiperaktivista