Fluor Tomi szívszorító gyermekkora: élet és halál harc a panelben
Az ismert énekes, Fluor Tomi, újra a figyelem középpontjába került, amikor Kadarkai Endre műsorában megosztotta gyermekkora nehézségeit. Fluor elárulta, hogy a székesfehérvári panelházak között felnőve sokszor kényszerült önmagát megvédeni a környezete erőszakosságától. Elmondása szerint a túlélés itt nem volt magától értetődő, sőt még egy kést is a hasához szorítottak, miközben megfenyegették őt.
„A háttérből ketten fogtak le, és azt mondták, hogy pakoljak ki. Én csak annyit kértem, hogy vegyék el a kést a hasamtól,” – mesélte Tomi, aki végül egy kínos pillanatban sikerült megszabadulnia a fenyegetőktől, és elrohanni az életéért.
Az utcai élet és a biztonság kérdései
A megtapasztalt traumák mély hatást gyakoroltak az énekesre. Fluor kiemelte, hogy ez a szörnyű élmény tanította meg arra, milyen fontos a szemkontaktus kerülése, különösen amikor az ember az utcán mozog. Azóta is reflexszerűen lehajtott fejjel jár, hogy elkerülje a potenciálisan veszélyes helyzeteket.
„Az utcán mindig figyelni kell, mert a bűnözők könnyen kihasználhatják a gyengeségeket,” – tette hozzá. A külföldi utazások során viszont szabadabbnak érzi magát, boldogan túrázik és kapcsolatokat épít, anélkül, hogy a múlt árnyai zavarnák.
Tárgyalás a közbiztonságról és a felnőtté válásról
Habár Fluor Tomi ma már vidáman mesél a rossz élményekről, sokáig szorongott az emberek között a gyermekkorának következményeként. „Mára már a közbiztonság sokkal jobb, de a gyerekek számára a veszélyek ma is valósággá válhatnak,” – mondta. Ezzel a kijelentésével rávilágított, hogy a társadalomnak folyamatosan dolgoznia kell a közbiztonság megteremtésén.
Fluor Tomi karrierje sokkal inkább szól a zene iránti szenvedélyéről és a közönségével való kapcsolatteremtésről, mint a múltbeli traumáinak újjáéledéséről. A jó példák rendkívül fontosak, és az énekes reméli, hogy története másoknak is bátorságot ad a nehézségek legyőzésére.
Ma már Fluor boldogan áll a színpad előtt, és arra ösztönöz másokat, hogy ne engedjék, hogy a múltjuk befolyásolja jövőjüket. Az útja a sötét pillanatokból a fény felé vezet, és nem csupán saját magának, hanem a közösségnek is példát mutat a kitartásról és a reményről.
Forrás: www.origo.hu/kek-hirek/2025/12/fluor-tomi-nyakahoz-kest-szoritottak