Kézilabda-világbajnokság: Montenegró kiütötte Szerbiát
Az idei női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában a montenegrói csapat 33-17-es diadalt aratott Szerbia felett. Ezzel a győzelemmel Montenegró biztosította a helyét a legjobb nyolc között, míg a szerb válogatott számára véget ért a torná.
A meccs kulcsszáma az volt, hogy Szerbia már korábban elpazarolta a továbbjutáshoz szükséges pontokat, különösen egy döntetlennel a Feröer-szigetek ellen, ahol nem tudtak megőrizni előnyüket a hajrában. A mostani vereség, mely drámai módon érkezett, a várakozásokkal ellentétben hatalmas pofont jelentett a szerb kézilabdának.
Montenegró dominálása a mérkőzésen
Montenegró már a találkozó első félidőjében 13-9-re meglépett, majd a második félidőre teljesen átvette az irányítást. A montenegrói védelem fantasztikus teljesítménye mellett a kapus, Armelle Attingré is kiemelkedett, hiszen 62%-os védési mutatót ért el. Ennek köszönhetően nem kaptak gólokat könnyen, a támadásuk pedig jól működött, így a kifulladó szerb csapatnak esélye sem volt a visszavágásra.
A montenegrói válogatott, amelynek szövetségi kapitánya Suzana Lazovics, a mérkőzés alatt jól szervezett játékkal rukkolt elő, a csapat legjobb teljesítményét mutatva a tornán. Szerbiából Dragana Cvijics szerezte a legtöbb gólt, de a csapat összességében nem tudta megugorni a montenegróiak szintjét.
Összetört szerb állapotok
A mérkőzés végén a szerb játékosok érthetően csalódottan távoztak a pályáról. Az eddigi feszült napok – beleértve a feröeri döntetlent és a montenegrói kiütést – súlyos terhet rótt rájuk. A végeredmény megismerése után sokan nem tudták visszatartani a könnyeiket, hiszen ez volt számukra a világbajnokság végpontja.
Montenegró és Franciaország a legjobb nyolc között
Montenegrónak a helytállás érdekében több ismeretlen eredménnyel is számolnia kellett, de végül sikerült továbbjutniuk, mivel a németek legyőzték a spanyolokat. Ezzel a montenegrói csapat és a címvédő francia válogatott is biztosította a helyét a legjobb nyolc között.
A németek győzelme is hozzájárult Montenegró versenysorozatához. A rotterdami III. csoportban elinduló franciák pedig, érvényesítve a papírformát, magabiztos 29-17-es eredménnyel verték Argentínát, biztosítva helyüket a legjobb nyolc között. Itt találkozhatnak a magyar csapattal, amely szintén bejutott a középdöntőbe.
Összegzés
Ez a mérkőzés nemcsak a montenegrói győzelmet hozta, hanem a szerb csapat kiábrándító kiesését is. A kézilabda világbajnokság drámai jelentei, a kapusteljesítmények döntő szerepe, és a csapatok közötti feszültség mind hozzájárultak a sportág e szakaszának izgalmához. A montenegróiak lendülete azonban továbbra is megállíthatatlan, és a következő fordulóban izgalmas összecsapásokra számíthatunk.
Forrás: www.origo.hu/sport/sport-csapat/2025/12/kezilabda-vilagbajnoksag-szerbia-montenegro-kieses