Új kihívás előtt Borbély Ádám: A Ferencváros kapusának távozása
Ahogy a 2025-2026-os kézilabda idény halad előre, a Győr férfi kézilabdacsapata bejelentette, hogy Borbély Ádám, a Ferencváros jelenlegi kapusa nyáron csatlakozik hozzájuk. A jelentős átigazolás már hivatalos, hiszen a Ferencváros hosszú távú szerződést kötött a játékossal, aki a csapat egyik kulcsfigurája volt az utóbbi években.
Bár Borbély Ádám már az első egyeztetések során meg volt győződve arról, hogy az ETO University HT céljai összhangban állnak az ő ambícióival, az ő távozása a Ferencvárostól jelentős esemény a klub életében. A kapus a zöld-fehérek színeiben négy szezont töltött, ez idő alatt a csapat tagjaként bajnoki bronzérmet szerzett, és lehetőséget kapott nemzetközi versenyeken, mint az Európa-liga.
Ráadásul Borbély érkezése a Győri ETO University HT-hoz teljes mértékben új kihívások elé állítja őt, ahol már alá is írta három éves szerződését. A tapasztalt kapuvédő kifejtette, hogy a Győrbe való költözést elhatározó döntését barátai, ismerősei véleménye is támogatta, hiszen Győr kiváló városnak számít, ahol úgy érzi, otthonra lelhet.
A Ferencváros mellett Borbély játszott a Veszprém, Balatonfüred, Tatabánya, Wisla Plock és Fejér-B.Á.L. Veszprém csapataiban is, így tapasztalata jelentős értéket képvisel a Győri ETO csapatában. Uhlig Rita, az ETO University HT ügyvezetője hangsúlyozta, hogy Borbély érkezése, valamint Pásztor Imre hosszabbítása révén a kapusposztok kérdése már megoldottnak tekinthető. Borbély Ádám pályafutásának következő fejezete igazi izgalmakat ígér, mivel célja, hogy a Győr csapatával is közösen érmet nyerjen a bajnokságban.
Új tervek és célok a Győri ETO University HT-nál
Borbély Ádám a Győrbe való érkezéséről így nyilatkozott: „Azt éreztem, hogy szeretnék ennek a projektnek a részese lenni, hiszen a nemzetközi kupaindulás és a dobogós helyezés mind olyan célok, amelyek rendkívül motiválnak.” Az új célzott célok és a Győr vezetése által felvázolt hosszú távú tervek rendkívüli ígéreteket tartogatnak a kézilabda rajongói számára.
A Ferencváros és Borbély Ádám távozása sok szurkolót megérintett, hiszen a kapus fontos szereplője volt a csapatnak. A távozásra irányuló hivatalos közleményeket követően a klub és a sportoló iránti érdeklődés töretlen, és várhatóan az átigazolást követően sokan szurkolnak a következő szezont megelőző új kihívások előtt.
A Győri ETO University HT-nál a következő szezonnal együtt új fejezet kezdődik Borbély Ádám számára, akit barátok és ismerősök támogatása segít abban, hogy megtalálja helyét az új csapatban, míg a Ferencváros a következő idény megkezdésére készül.