Kezdőlap Sport Lecsapott az FIA, büntetések sora indul az év utolsó Forma-1-es versenyén

Lecsapott az FIA, büntetések sora indul az év utolsó Forma-1-es versenyén

által Gabor

Véget ér a Forma-1-es szezon: Izgalmak az Abu-Dzabi Nagydíjon

A Forma-1-es szezon záró eseménye, az Abu-Dzabi Nagydíj komoly feszültséget és izgalmakat hozott. A világbajnoki címért három versenyző, Max Verstappen, Lando Norris és Oscar Piastri küzdött, míg az időmérő edzés során Verstappen a pole pozíciót szerezte meg.

Az utolsó versenyhétvége napján azonban több pilótát és csapatot büntetett a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA). A büntetések hatása a rajtsorrendre nem volt meghatározó, azonban izgalmas fordulatokat okozott a verseny kimenetelében.

Büntetések lavinája érkezett az FIA-tól

Az Aston Martin csapatát 25 ezer eurós büntetéssel sújtották, amelyből 15 ezer eurót felfüggesztettek a következő évre. A büntetést azzal indokolták, hogy Fernando Alonso és Lance Stroll nem jelentek meg egy kötelező szurkolói rendezvényen. Ennek ellenére a csapat kárpótolta a szurkolókat, aláírásokkal ellátott sapkákat osztva a hétvége során.

A Red Bull 10 ezer eurós bírságot kapott, mivel nem figyelmeztették pilótájukat, Cunoda Júkit a harmadik szabadedzés közben egy gyorsabb rivális közeledésére, aminek következtében Cunoda feltartotta Norris-t. Ezen a napon a Mercedes és a Williams csapatok is hasonló 10 ezer eurós bírságot kaptak, amiért figyelmetlenül bántak a pit-stop során a versenyzőikkel.

Az utolsó futam kimenetele és következményei

Max Verstappen sikerével a címvédő ismét bebizonyította tehetségét, de az új büntetések és a csapatok felelőtlenségei komoly kérdéseket vetnek fel a versenyzés biztonságával kapcsolatban. A verseny kimenetele és a büntetések hatása egyaránt rávilágít arra, hogy a Forma-1 nem csupán a sebességről, hanem a szabályok betartásáról is szól.

Az Abu-Dzabi Nagydíj tehát nemcsak a szezonzáró futam volt, hanem egy figyelmeztetés is a csapatok számára. A Forma-1 világában a következő szezonra ismerni kell a határokat, és a versenyzőknek tiszteletben kell tartaniuk a szabályokat, hogy a legjobbak valóban érvényesülhessenek a pályán.

Forrás: www.origo.hu/sport/f1/2025/12/buntetes-forma-1abu-dzabi-nagydij-aston-martin-red-bull

Ezt is kedvelheted