Kezdőlap Sport Korábbi segítője hibázott Dárdai Pállal, az Újpestnek az emberelőny sem bizonyult elegendőnek

Korábbi segítője hibázott Dárdai Pállal, az Újpestnek az emberelőny sem bizonyult elegendőnek

által Gabor

Újpest és Nyíregyháza összecsapásának összefoglalója

A labdarúgó NB I tavaszi szezonja szombaton a Nyíregyháza-Újpest mérkőzéssel vette kezdetét, miután a csapatok túl voltak a téli szüneten. A találkozón az Újpest hiába szerzett vezetést, végül be kellett érnie egy döntetlennel, mivel az 52. percben, emberelőnyben sem tudta megőrizni előnyét.

Az Újpest, amely nyolcpontos előnnyel vágott neki a meccsnek, átesett az edzőváltáson is: Dárdai Pál lett a sportigazgató, míg Szélesi Zoltán vette át a csapata irányítását. Ennek a párosításnak a debütálása nem hozott gyümölcsöt, hiszen a győzelem elmaradt.

A találkozó egy élénk, szórakoztató, de küzdelmes első félidővel indult, amely során döntetlen állásnál vonultak a csapatok szünetre. A hazai Nyíregyháza kezdett jobban, de az Újpest Beridze nagyszerű lövésével hamar előnybe került a 19. percben. A mérkőzés további részében a Nyíregyháza tapasztalt nyomást gyakorolt, és Edomwonyi tizenegyesét hárította a jó formában lévő Banai kapus.

A második félidőben a Nyíregyháza emberhátrányba került, amikor Katona durva belépője után a videobíró segítségével piros lapot kapott. A hazai csapat ekkor a védekezésre helyezte a hangsúlyt, miközben az Újpest próbálkozott a győztes gól megszerzésével, de a helyzetkihasználásuk a végére romlott, és maradt a 1-1-es döntetlen.

A mérkőzés statisztikája pedig a következőképpen alakult: a Nyíregyháza Spartacus FC és az Újpest FC összecsapása 1-1-es döntetlennel zárult, a gólokat Kvasina és Beridze szerezték. A meccset a Városi Stadionban rendezték, ahol 3750 néző tekintette meg a találkozót. A játékvezető Csonka volt, a piros lapot Katona kapta, míg a sárga lapok közül Temesvári is sárga figyelmeztetést kapott az első félidő elején.

További hírek és kapcsolódó események

A mérkőzést követően a sportág iránt érdeklődő közönséget sokáig foglalkoztatták a történtek. Dárdai Pál és Szélesi Zoltán mellett Bódog Tamás, a Nyíregyháza edzője is figyelmet kapott a taktikai döntéseiért és a csapat teljesítményéért. Az edzőváltások és a friss igazolások folyamatosan izgalmat hoznak Magyarország legmagasabb osztályú labdarúgásába, hiszen a csapatok harcolnak a kiesés elkerüléséért és a jobb helyezésekért.

Külön érdemes megemlíteni, hogy a jövőben várható további mérkőzések és sportesemények is izgalmakat cseleznek a magyar futball szerelmeseinek. A rajongók figyelme nem csupán a saját csapataikra, hanem a riválisaik teljesítményére is irányul, hiszen a bajnoki címért folytatott küzdelem minden évben új kihívásokat és fordulatokat bővelkedik.

Ezt is kedvelheted