Kezdőlap Sport Elcsalt végjáték után keserédes magyar siker a házigazdák ellen

Elcsalt végjáték után keserédes magyar siker a házigazdák ellen

által Gabor

Hősies Döntetlen a Kézilabda-Európa-bajnokságon

A magyar férfi kézilabda-válogatott a 2026-os Európa-bajnokság keretein belül a társházigazda Svédország ellen lépett pályára Malmőben, ahol izgalmas, 32-32-es döntetlent játszottak. A mérkőzés során a magyar csapat teljesítménye biztató volt, ám a két német játékvezető egy végzetes szabálytalanságot hagyott figyelmen kívül az utolsó percben, amely megakadályozhatta a győzelmüket. Az eredmény ellenére a válogatott számára ez a dicséretet érdemlő szereplés nem volt elegendő ahhoz, hogy továbbra is fenntartják Európa-bajnoki álmaikat.

A Csoportkör Kihívásai

A csoportkör során a magyar együttes két győzelemmel és egy vereséggel zárta teljesítményét, azonban a középdöntőbe való bejutásukhoz már nem volt elég a teljesítményük. Az első középdöntős mérkőzésen, ahol Svájc ellen döntetlent játszottak, majd Szlovénia ellen vereséget szenvedtek, a svédek ellen játszott utolsó mérkőzés már csak matematikai reménység volt a csoport továbbjutását illetően. Jelentős teljesítmény azonban látszott a svéd csapat ellen, amely új reményt adott a szurkolóknak.

Kiemelkedő Játék Átütő Hosszú Idő Után

A mérkőzés első félidője során a magyar csapat jól védekezett, fegyelmezett védelmi taktikát alkalmazva, és a támadásaikban tudatosságot és türelmet mutattak. Ennek eredményeként a félidő végére kétgólos előnnyel vonultak pihenőre. A svédek próbálkoztak ritmusváltásokkal és kapuscserével, de nem tudták megtörni a magyar védekezést. A találkozó során a magyar csapat folyamatosan vezetett, és a végjáték rendkívül feszült atmoszférában zajlott, ahol egyik fél sem tudott tartós előnyre szert tenni.

A Döntetlen Szomorúsága

A mérkőzés utolsó támadását a magyar válogatott végezte, Szita Zoltán helyzetét azonban a svéd védő hatékonyan hárította, ezzel megakadályozva a győztes gólt. A helyzet megítélése körüli vita csak fokozta a szurkolók elégedetlenségét, hiszen a német bírók a videóbíró segítségét kérték, de ez nem hozott kedvező döntést a magyar csapat számára. “Ez egy tankönyvi védekezés volt” – nyilatkozta a mérkőzésről egy szurkoló, ami arra utal, hogy a bírók által elkerült szabálytalanság valószínűleg befolyásolta a mérkőzés kimenetelét.

Reflexió a Jövőre

A mérkőzés utáni interjúkban a magyar csapat tagjai, mint például Rosta Miklós, kiemelték a küzdeni akarást és az elszántságot, amellyel a pályára léptek. „A mentalitásunk és a küzdelem, amivel mindannyian pályára léptünk, biztató a jövőre nézve. Azonban ez az Európa-bajnokság ezen szakaszában már kevés volt ahhoz, hogy elérjük célunkat” – fogalmazott a beálló. A csapat tehát a következő mérkőzésre összpontosít, amelyen Horvátország lesz az ellenfél, ahol továbbra is meg szeretnék mutatni a szurkolóknak, hogy mire képesek.

A Célok Átértékelése

Mondhatni, hogy a magyar válogatott történetébe beíródott ez a döntetlen, hiszen 2009 óta először szereztek pontot Svédország ellen, de az Európa-bajnoki szereplés szempontjából ez csak egy sebtapaszt jelentett, hiszen titkos célként a legjobb négy közé jutást tűzték ki. A következő találkozón a horvát csapat elleni küzdelem során a válogatott tagjai az eddigi teljesítményüket szeretnék még fényesebbé tenni, figyelembe véve a hibákat, hogy a következő torna sikeresebbé váljon számukra.

Ezt is kedvelheted