Kezdőlap Sport Brutális balesetek az F1-es Szingapúri Nagydíj második edzésén

Brutális balesetek az F1-es Szingapúri Nagydíj második edzésén

által Gabor

Brutális balesetek a Forma-1-es Szingapúri Nagydíj második szabadedzésén

A Forma-1-es Szingapúri Nagydíj második szabadedzésén nem csupán a versenyteljesítmény, hanem a balesetek is a figyelem középpontjába kerültek. Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője hajtotta végre a legjobb időt, de az események nem voltak zavartalanok. A pályán az edzés két alkalommal is piros zászlós megszakítást igényelt.

George Russell, a Mercedes brit versenyzője, a 16-os kanyarban ütközött a falnak, ami miatt több percre leállt az edzés. Ennek következtében a pályán törmelékek kerültek, ami újra a figyelem középpontjába állította a balesetek súlyosságát. Russell autója jelentős sérüléseket szenvedett, és a csapatnak is fel kellett készülnie a helyreállításra.

Fernando Alonso diadalmas visszatérése

Az első szabadedzésen Fernando Alonso, a kétszeres világbajnok spanyol pilóta, lenyűgöző teljesítménnyel indította a hétvégét. Az Aston Martin versenyzője nemcsak a leggyorsabb kört futotta, hanem ezzel az idei év során a csapat első tréningsikerét is megszerezte. A 44 éves pilóta, aki korábban már két ízben is győzött a szingapúri pályán, ezúttal is megmutatta, hogy a versenysportban a tapasztalat méltán ér fel az ifjúsággal.

Szünetek és újabb balesetek

A második szabadedzés során a legmagasabb páratartalom és a forróság jelentette a kihívást a versenyzők számára. A 36. percben a Racing Bull új-zélandi pilóta, Liam Lawson is balesetet szenvedett; autója a 17-es kanyar kijáratánál csapódott a falnak, ami miatt újabb piros zászlós szünet következett.

A helyzet tovább bonyolódott, amikor Charles Leclerc, a Ferrari pilótája, a boxutcából való kijárat után összeütközött Lando Norrisszal, a McLaren versenyzőjével. A kisebb baleset, amely komoly sérülések nélkül zajlott, azt mutatja, hogy a versenyzők közötti együttműködés és a helyzetek kezelése során is nagyfokú odafigyelés szükséges.

A kihívások és a változások

A hétvégén a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) hőségriadót rendelt el, mivel a pálya körülményei extrém hőmérsékleteknek voltak kitéve. Ennek következményeként a versenyzők speciális hűtőmellényt viselhetnek, míg az autók minimális tömegét is emelték. Az új szabályok célja a versenyzők védelme és a biztonság fokozása.

A második szabadedzés eredményei alapján Oscar Piastri végzett az élen, míg Isack Hadjar és Max Verstappen követték őt a második és harmadik helyen. A versenyzők ezáltal folytathatják a csatát a következő szabadedzés során, amely a hétvégi nagydíj zárófutama előtt hatalmas izgalmakat ígér.

Az események folyamatosan zajlanak, és a versenyzők nem csupán a sebesség, de a saját és a másik biztonságára is figyelniük kell. A Forma-1 világában a balesetek elkerülhetetlenek, de a felkészültség és a szakértelem kulcsfontosságú a sikerhez.

Forrás: www.origo.hu/sport/f1/2025/10/szabadedzes-f1-balesetek-szingapur-videok

Ezt is kedvelheted