Robbanás Delhiben, sok halott
Hétfő este drámai esemény történt Delhiben, a „Vörös Erőd” metróállomás közelében, ahol egy autó robbant fel. Az incidens következtében legalább nyolc ember életét vesztette, és tizenöten megsérültek, közülük hárman válságos állapotban vannak. A hatóságok sürgős intézkedéseket tettek, fokozott rendőri készültséget rendeltek el a fővárosban.
Az első jelentések szerint a robbanás az 1-es kijárat közelében történt, amikor a robbanószerkezet felrobbant. A detonáció következtében több közeli jármű is kigyulladt és súlyosan megrongálódott. Az eset idején a rendőrség intenzív akciót folytatott az esetleges terrortámadások megakadályozására, ami kiváltotta a pánikot a környéken tartózkodók körében.
A hatóságok a helyszínre 15 tűzoltókocsit küldtek, hogy kezeljék a következményeket, valamint biztosítsák a területet a további zavargások elkerülése érdekében. Az okok egyelőre ismeretlenek, a szakemberek a robbanás körülményeit és indítékait vizsgálják. A Vörös Erőd környéke hagyományosan turisztikai látványosság, és most a baleset miatt elkerülendő területnek számít.
A hírek gyorsan terjedtek a közösségi médiában, ahol sokan reagálnak a tragédia részleteire. Az esemény további fejleményei várhatóak, hiszen a nyomozás még csak most kezdődik. Az indiai hatóságok elkötelezettek az ügy kivizsgálására, és remélik, hogy mihamarabb világosabb képet kaphatnak arról, mi vezetett ehhez a szörnyű eseményhez.
Forrás: www.origo.hu/nagyvilag/2025/11/robbanas-pokolgep-metro