Orbán Viktor és az ukrán feszültségek
Az ukrán propagandában Orbán Viktor személyisége negatív megvilágításba került, amikor Szentkirályi Alexandra, a budapesti Fidesz elnöke, kifejtette, hogy Kijev számára ő az abszolút „gonosz”. A Fidesz politikai vezetője úgy véli, hogy a nemzeti érdekek védelme érdekében Orbán Viktor nem hajlandó leválni Oroszország energiájáról, amiért kritikák érik Ukrajna részéről.
Szentkirályi Alexandra hangsúlyozta, hogy a kormányt Kijevből és Brüsszelből kívánják eltávolítani, amit a Tisza hatalomra juttatásával kívánnak helyettesíteni. A politikai élet résztvevőinek kijelentése szerint Magyar Péter, aki Orbán Viktor mellett áll, a háborúpárti vezetőkre támaszkodik, mivel nem meri kifejezni ellenállását velük szemben.
Az elmondottak alapján a Fidesz elnöke figyelmeztetett arra, hogy a közeljövőbeli politikai változások súlyos következményekkel járhatnak Magyarország számára. Kifejtette, hogy amennyiben az ellenzéki pártok hatalomra kerülnek, könnyen búcsút inthetünk a rezsivédelemnek, hiszen a pénzeket Ukrajnába irányítanák, az ukrán állampolgárokat az EU-ba bevinnék, és ez tönkretenné a magyar gazdaságot.
Szentkirályi Alexandra nyomatékosan hangoztatta, hogy a Fidesz biztos választási győzelmet vár áprilisban, és elítélte a Brüsszel és nyugati vezetők ármánykodását, amely szerinte a magyar nemzeti érdekek ellen irányul.