Orbán Viktor kijelentése Brüsszelben a magyar családok rezsijéről
Orbán Viktor miniszterelnök a közelmúltban részt vett az Európai Unió csúcsértekezletén, ahol kifejtette véleményét a magyar családok rezsijének növekedéséről. A kijelentései alapján kiderült, hogy az európai politikai döntéshozók, különösen Brüsszelben, nem érzékelik a magyar háztartásokra nehezedő terheket. „Brüsszelt nem érdekli, hogy a magyar családok rezsije mekkorát nőhet” – hangsúlyozta a miniszterelnök.
Orbán Viktor figyelmeztetett arra, hogy ha az Európai Parlament által bevezetett orosz gáz és olaj tilalma ténylegesen életbe lép, akkor a rezsicsökkentést nem lehet megvédeni. A várakozások szerint a magyar családok rezsije akár két-háromszorosára is emelkedhet. E kijelentései az energiaáremelkedések körüli feszültségeket reflektálják.
Az EU-csúcson tett nyilatkozatát követően Vitályos Eszter, a kormány szófőnöke a közösségi médiában foglalkozott a témával, kijelentve, hogy ha Brüsszel „bábjai” jutnának hatalomra, akkor ezt a helyzetet szó nélkül hagynák. A kormányszóvivő ezzel a politikai retorikát felerősítette, amely a brüsszeli döntéshozók felelősségét hárítja a Magyarországot érintő megemelkedett költségekre.
A helyzet tehát egyre feszültebb, hiszen a magyar kormány számára kulcsszerepet játszik, hogy sikeresen kommunikálja a magyar családok számára tervezett költségvetési lépéseket Brüsszel irányába, miközben a hazai közvéleményben próbálja meg nyugtatni az aggodalmakat a közelgő energiaár-emelkedésekkel kapcsolatban.
Az európai politika és Magyarország viszonya továbbra is éles viták tárgyát képezi, és ezek a kérdések különösen fontosak lesznek a jövőbeni választások, valamint a hazai lakosság megélhetése szempontjából.
Forrás: www.origo.hu/belpol/2025/12/brusszelt-nem-erdekli-a-magyar-csaladok-rezsije-4nohet