Esztergomi Kórház: Veszélyes Őrjöngés
Az esztergomi Vaszary Kolos Kórház falai között egy tragikus incidens zajlott le, amely a kórházi dolgozók biztonságát kérdőjelezte meg. A támadás 2024 áprilisában történt, amikor egy férfi, miután nem engedték be édesanyjához, dühöngeni kezdett. Az őrjöngés során kórházi berendezéseket tört össze, mintegy 343 540 forint kárt okozva.
Brutális Támadás
A férfi nem csupán a berendezéseket rongálta, hanem súlyosan bántalmazta a kórházi dolgozókat is. Két egymást követő napon is visszatért, és mindkét alkalommal fizikai erőszakot alkalmazott. Az ápolónő és a betegszállító fájdalmas verést szenvedett el, míg az orvosnak szintén nem volt menekvés.
Intézkedés és Következmények
Rendőri beavatkozásra volt szükség, amikor a férfi támadásai fokozódtak. A biztonsági őr gázspray-vel próbálta megfékezni, de a férfi súlyosan támadta meg. A rendőrök végül sokkolóval semmisítették meg a férfit, akit azután bilincsben vittek el.
Maradandó Sebek
A bántalmazások következményeként az ápolónő maradandó fogyatékosságot szenvedett el, míg az orvos és a betegszállító is komoly sérüléseket kaptak. A férfit a bíróság közfeladatot ellátó személy elleni erőszak és súlyos testi sértés miatt 6 év 10 hónap börtönbüntetésre ítélte.
Védtelen Egészségügyi Dolgozók
A történtek rávilágítanak arra, hogy a közfeladatot ellátó személyek mennyire védtelenek a társadalomban. Az orvosok és az ápolók fokozott védelmet élveznek a törvény által, de a valóságban gyakran szembesülnek az erőszak formáival. A kórházi bántalmazások nem csupán a dolgozókat, hanem a betegellátás folyamatát is veszélyeztetik.
Jövőbeli Intézkedések Szükségessége
A helyzet riasztó, és sürgeti a társadalmat, hogy komolyan foglalkozzon az egészségügyi dolgozók védelmével. Az ilyen esetek megelőzése érdekében fontos lépéseket kell tenni a kórházakban és a jogalkotás terén egyaránt, hogy a jövőben elkerülhetők legyenek hasonló brutalitások.
Forrás: www.origo.hu/kek-hirek/2025/10/korhazi-dolgozokra-tamadt-az-orjongo-ferfi