Cameron Bolton súlyos sérülése a téli olimpián
Az ausztrál snowboardos, Cameron Bolton, aki 35 éves és háromszoros olimpikon, súlyos balesetet szenvedett a 2026-os téli olimpia edzésén. A baleset hétfőn történt, amikor Bolton snowboard cross-edzés közben elveszítette az uralmát, és egy súlyos esés következtében nyakát eltörte. A balesetet követően másnap reggel nyakfájdalmakra ébredt, ami miatt azonnal kórházba szállították egy milánói létesítménybe.
Az orvosi vizsgálatok során megállapították, hogy két csontja is eltört, ami miatt a sportoló nem vehet részt a versenyszámban. Az ausztrál csapatot mélyen megrázta a hír, amely különösen szomorú volt, hiszen Bolton a negyedik olimpiájára készült. Alisa Camplin, az ausztrál csapat képviselője elmondta, hogy Bolton, a súlyos sérülés ellenére, jókedvű volt, és felesége már a kórházban tartózkodott mellette, hogy támogassa őt.
Cam, ahogyan a csapattársai hívják, próbálta megértetni velük, hogy mi történt, és hogy jól van. Az események komolysága ellenére a csapat közötti támogatás és kommunikáció kiválóan működött, így Bolton elégedett volt a kórházi ellátással és az alpesi sportág keretein belül tapasztalt körülményekkel.
A 2022-es pekingi téli olimpián Bolton a legjobb ausztrál snowboard cross-eredményt érte el, a 13. helyezéssel. Mostani sérülése miatt azonban nemcsak a személyes ambícióit, hanem csapatának teljesítményét is érintően jelentős esemény előtt áll. Az ausztrál csapatban nem ő az egyetlen, aki sérülés miatt kénytelen kihagyni a versenyt; Laura Peel, Daisy Thomas és Misaki Vaughan szintén hasonló helyzetbe került.
Az eseménnyel kapcsolatban a médiában folyamatosan megjelennek hírek, köztük egy beszámoló, amely Bolton szomorúságát, ám optimizmusát is érzékelteti a nehéz időszakban. Az ausztrál csapat tagjai fizikailag és mentálisan is fel vannak készülve a kihívásokra, és remélik, hogy Bolton mielőbb felépül, és visszatérhet a versenyzéshez.