Jól sikerült a magyar kézilabda-válogatott főpróbája
A magyar férfi kézilabda-válogatott a legutóbbi felkészülési mérkőzésén magabiztosan, 33-23-ra legyőzte Romániát. Ez a találkozó a január 15-én kezdődő dán, svéd és norvég közös rendezésű Európa-bajnokságra való felkészülés része volt, és a csapat hangulata kifejezetten pozitív, amely tartós motivációt ad a közelgő megmérettetésekhez.
A mérkőzést követően Chema Rodríguez szövetségi kapitány dicsérte a csapat teljesítményét, amely során a magyar együttes már a kezdéstől dominálta a találkozót. A játékosok közül mind többen megvillanthatták tehetségüket, és korábbi válogatott legendák is tiszteletüket tették a találkozón.
Teljesítmény és játékosok
Az első félidő remek hangulatban telt, a magyar csapat 16-11-es előnnyel vonulhatott szünetre. Az újoncok, mint Szilágyi Benjámin, már a játék korai szakaszában hozzájárultak a gólokhoz, így a szurkolók joggal várják a következő mérkőzéseket. A gólkülönbség szépen mutatja a csapat fejlődését és a taktikai megoldások hatékonyságát.
A második félidőre a magyar csapat agresszív védekezéssel és dinamikus támadásokkal folytatta a játékot, ezzel biztosítva a különbség növelését. A közönség is aktívan támogatta a csapatot, amit a hazai pálya még inkább meghatározott.
Közelgő mérkőzések és várakozások
A januári Európa-bajnokságra a magyar védelem és a támadósor egyensúlyának megőrzésével készül a csapat, ezért a következő csoportmérkőzéseket is nagy érdeklődés övezi. Az első mérkőzés január 16-án zajlik Lengyelország ellen, ezt követi az Olaszország és Izland elleni összecsapás.
A csapat 20 fős kerete, amelyben a legnagyobb nevek szerepelnek, készül a legjobbra, ami a szurkolók optimizmusát is csak fokozza. A felkészülés során Chema Rodríguez a fiatal tehetségekre is nagy hangsúlyt fektetett, ami kifejezetten bátorító a jövőre nézve.
Búcsúzások és új kezdete
A mérkőzés szünetében a rendezők elköszöntek három korábbi válogatott legendától, ami még inkább a csapat összetartozását és tradícióit erősítette. Az Európa-bajnokság küszöbén állva, a magyar válogatott célja a legjobbak közé kerülni, és hazai közönség előtt megmutatni, hogy érdemes volt a kemény felkészülés.
Eredmények és statisztikák
A találkozó végeredménye: Magyarország–Románia 33-23 (16-11) volt. A magyar gólszerzők között kiemelkedett Rosta Miklós, Krakovszki Bence és Szilágyi Benjámin teljesítménye, míg a románoknál Stanciuc volt a legtermékenyebb. A következő csoportmérkőzés január 16-án lesz, ahol minden szurkolóra szükség lesz, hogy támogassák a csapatot ebben a kritikus időszakban.
Forrás: www.origo.hu/sport/sport-csapat/2026/01/kezilabda-eb-felkeszules-magyarorszag-romania-eredmeny