Extrém hideg várható az országban
Az év egyik leghidegebb reggelére ébredhet az ország, amennyiben a meteorológiai előrejelzések beteljesülnek. Több megyében másodfokú figyelmeztetést adtak ki az extrém hideg miatt, mivel a hőmérséklet jelentős részen -15 fok alá, sőt, helyenként akár -20 fok alá is süllyedhet. Ilyen rendkívüli hidegre az utolsó hasonló figyelmeztetést még 2021 februárjában adták ki.
A meteorológiai előrejelzések szerint az éjszaka folyamán gyors hőmérséklet-zuhanás várható, a szél leállása mellett az ég nagy területeken kiderül, ami fokozza a hőmérséklet csökkenését. Az erős hótakaró lehetővé teszi a kisugárzást, így ideális körülményeket teremt a rendkívüli lehűléshez.
Milyen időjárásra számíthatunk?
A Dunántúl északnyugati részén viszont mérsékelt hideg várható, mivel a térséget egy közelgő légörvényhez tartozó frontális felhőzet már eléri, amelynek hatására csökken a kisugárzás. Ez a front a pénteki nappali időjárást is befolyásolja, és így enyhébb időjárást hozhat ebben a térségben.
Fel készülés az extrém hidegre
Az extrém hideg fokozott terhelést ró a közlekedésre, a közművekre és különösen a szervezetünkre. Ajánlott rétegesen öltözködni, különösen figyelve az idősek egészségére. Ez a zord reggel, amelyre évek óta nem volt példa, bemutatja a tél valódi arcát.
Eddig a tél folyamán már tapasztalhattunk extrém hideg időt, nyugaton a hőmérséklet már a mínusz 20 fokhoz közelít, ezzel megerősítve ennek a téli időszaknak a szigorát.
Figyeljünk egymásra a rendkívül hideg időjárásban, hogy mindenki biztonságban átvészelje ezt az időszakot.
Forrás: www.origo.hu/itthon/2026/01/hideg-kiadtak-a-riasztast