Új edző érkezett az Újpest FC-hez: Szélesi Zoltán a kispadon
A lila-fehér csapat, az Újpest FC komoly változások elé néz, hiszen bejelentették az új vezetőedző kinevezését. Az év végén, december 30-án a klub sportigazgatója, Dárdai Pál javaslatára Szélesi Zoltánt nevezték ki a csapat irányítójának. Szélesi, aki korábban 28 alkalommal öltötte magára a címeres mezt, igazi újpesti nevelés, hiszen a csapat eddigi történelemének szerves része.
Szélesi Zoltán már pályafutása során is jelentős sikereket elért, hiszen tagja volt a 2002-es Magyar Kupa és Magyar Szuperkupa győztes csapatának. Összesen 144 mérkőzésen lépett pályára az Újpest színeiben, most pedig az a feladat hárul rá, hogy csapatát a lehető legjobb eredményekhez vezesse a következő szezonban.
Az új edző kinevezésekor Szélesi elmondta, hogy számára óriási megtiszteltetés, hogy visszatérhet a klubhoz, ahol pályafutása is kezdődött. Köszönetét fejezte ki a klub vezetőségének bizalmáért, és hangsúlyozta, hogy komoly munkát tervez, hogy a csapat sikeres időszakot élhessen át.
Dárdai Pál szerepe az új stábban
Dárdai Pál, aki a klub sportigazgatójaként felügyeli a csapat dolgait, szintén megerősítette, hogy ő is jelen lesz az edzéseken, segítve Szélesi munkáját. Kifejtette, hogy a tapasztalat átadása és a közvetlen részvétel nagyon fontos számára a csapat fejlődésében. Az első félévben az edzők mellett fog leülni a kispadra, ezzel támogatva a szakmai munkát.
Az új vezetőedző stábjához Egressy Gábor és Admir Hamzagic is csatlakozott, valamint Nikola Mitrovic is folytatja pályaedzői szerepét a klubnál. Egressy tanácsadásával támogatja Dárdait, míg Hamzagic a pályaedzői feladatokat látja el.
A korábbi stáb és az új kihívások
Bodor Boldizsár, aki korábban az első csapat felkészítését vállalta, szintén kapott köszönetet az újpesti klubtól. Nehéz helyzetben tudta stabilizálni a csapat játékát, most viszont visszatér a második csapat élére, ahol új feladatok várnak rá. Víg Péter pedig az utánpótlás szekcióvezetőjeként folytatja munkáját a fiatal tehetségek fejlődése érdekében.
A klub célja, hogy a következő években minél eredményesebb teljesítményt nyújtson, erre pedig a frissen kinevezett stáb mellett Szélesi Zoltán vezetésével kívánják biztosítani a sikereket. Az újpesti szurkolók várakozással tekinthetnek a jövő elé, hiszen a csapat újra erőre kaphat az új évben.
Forrás: www.origo.hu/sport/sport-futball/2025/12/ujpest-dardai-szelesi-vezetoedzo-labdarugas