Kezdőlap Sport Megharapta a magyar hoki játékos a bírót.

Megharapta a magyar hoki játékos a bírót.

által Gabor

Meghökkentő incidens a magyar jégkorongban: Molnár Bálint megharapta a játékvezetőt

Váratlan és megdöbbentő esemény történt a jégkorong Erste Liga egyik mérkőzésén, ahol Molnár Bálint, a Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club játékosa, brutális viselkedésével keltett felháborodást. A szóban forgó összecsapás a Gyergyó csapata ellen zajlott, és a találkozó 59. percében Molnár rátámadt a játékvezetőre, megharapva őt a heves összecsapás során.

A jégkorong hazai szakszervezete az eset után azonnal lépett, és a fegyelmi bizottság négy mérkőzésre eltiltotta a játékost. Az eljárás alapját az adta, hogy a bírónak akadt dolga Molnár és a Gyergyó játékosa, Gerads Dallas Jay között, amikor Molnár váratlanul a bíróra támadt.

Molnár védekezése az volt, hogy cselekedete véletlen volt, ám a fegyelmi bizottság stark véleménye szerint egy valódi harapás soha nem lehet véletlen. Az indoklásukban kiemelték, hogy „egy harapás mindig szándékos, és soha nem történhet mérkőzés közben”, ezzel figyelmeztették a játékost az ilyen súlyos és elfogadhatatlan cselekedetek következményeire.

A büntetés nem csupán a játékos eltiltásából állt: a Budapest Jégkorong Akadémia klubbeli felelőssége érdekében további 800 eurós pénzbüntetést is kénytelenek lesznek kifizetni a történt miatt. Az eset hatalmas visszhangot keltett a jégkorong közösségében, egyesek úgy vélik, hogy ez a cselekedet nemcsak a sportág hírnevét sérti, hanem komolyan befolyásolja a fiatal játékosok szemléletét és etikai nevelését is.

Ez az incidens ékes példája annak, hogy a sport világában milyen komoly következményei lehetnek a hirtelen felindulásnak és az agresszív viselkedésnek. A jégkorong nemcsak a fizikai erőről szól, hanem a fair play szellemiségéről is, amelyet mindannyiunknak tiszteletben kell tartani.

Forrás: www.origo.hu/sport/sport-csapat/2025/12/megharapta-a-birot-a-magyar-hokis

Ezt is kedvelheted