Kezdőlap Külföldi hírek Molotov-koktél csapódott a kormányépületnek

Molotov-koktél csapódott a kormányépületnek

által Gabor

Erőszakos Tüntetések Albániában

Erőszakos tüntetések robbantak ki Albániában, miután korrupciós vádak merültek fel Belinda Balluku miniszterelnök-helyettes ellen. A demonstrálók, akik a kormány lemondását követelték, Molotov-koktélokat dobtak Edi Rama miniszterelnök irodáját is magában foglaló kormányépületre. A rohamrendőrség próbálta megvédelmezni az épületet, de nem tudták megakadályozni a tüntetőket a fellépésükben – számolt be a Reuters.

Korrupciós Vádak és Politikai Feszültség

Albánia közéletébe mélyen beágyazódtak a politikai feszültségek, amelyek az utóbbi hetekben csak fokozódtak. Belinda Balluku, a kormány egyik kulcsfigurája, akit állami forrásokkal való visszaéléssel gyanúsítanak, a parlamentben kijelentette, hogy a rá vonatkozó vádak „rágalmazás, féligazságok és hazugságok”. Hozzátette, hogy teljes mértékben együttműködik az igazságszolgáltatással.

A Különleges Ügyészség Intézkedései

A korrupció és a szervezett bűnözés elleni küzdelemmel megbízott Különleges Ügyészség a parlamenthez fordult, kérve, hogy vonják meg Balluku mentességét, és engedélyezzék letartóztatását. Jelenleg nem világos, mikor fog erről szavazni a kormányzó párt többsége a parlamentben.

Az albán társadalom láthatóan kiélezett állapotban van, ahol a demonstrálók és a kormány közötti feszültség egyre fokozódik, a korrupciós vádak miatt tapasztalható közbizalom csökkenése mellett. Ez a helyzet nem csupán a politikai stabilitásra, hanem az ország jövőjére is kihatással lehet.

Forrás: www.origo.hu/kulpol/2025/12/albania-molotov-koktel-repult-a-kormanyepuletre

Ezt is kedvelheted