Heti Bejelentés a Honvédelmi Minisztertől: A Magyarok Pénzét Nem Adjuk Ukrajnának!
Szalay-Bobrovniczky Kristóf, Magyarország honvédelmi minisztere, határozott üzenetet küldött a NATO tagállamainak, miután Mark Rutte, a NATO főtitkára milliárd eurós támogatást kért Ukrajna háborújának finanszírozására. A miniszter nyilvánosan kijelentette: “A magyarok pénzét nem adjuk!” E kijelentés fokozottan fontos, hiszen a NATO a következő évben legalább 15 milliárd eurót vár a tagállamoktól a konfliktus további folytatására.
A miniszter videóüzenetében kifejtette, hogy a NATO vezetősége a háború folytatására számít, ezt jelezte Rutte havi 1 milliárd eurós követelése is. Szalay-Bobrovniczky hangsúlyozta, hogy a magyar kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy megakadályozza ezt a jövőbeli pénzkivonást, amelyhez a magyar adófizetők pénze lenne szükséges.
“Egy biztos, a magyarok pénzét se a NATO, se az Európai Unió nem viheti el tőlünk. Ezt minden körülmények között meg fogjuk akadályozni!” – tette hozzá a honvédelmi miniszter, aki különös figyelmet fordít arra, hogy a magyar társadalom elérje, hogy ne terheljék meg a háború finanszírozásával.
Az üzenet fontosságát tovább növeli, hogy Szalay-Bobrovniczky Kristóf megerősítette, hogy a témával Siófokon is foglalkozni fog, ahol a háborúellenes aláírásgyűjtés zajlik. A politikai diskurzus tehát tovább gyűrűzik, és a kormány megvitatja, hogyan lehet elkerülni a támogatások további csökkentését vagy elvonását.
Ahogy a vonatkozó események fejlődnek, úgy a honvédelmi miniszter és kormánya folyamatosan naprakész információkkal szolgál az érdeklődő állampolgároknak, akiket szintén arra ösztönöznek, hogy reagáljanak a helyzet alakulására. A magyar kormány célja, hogy megvédje a hazai érdekeket a nemzetközi nyomás ellenében.
Forrás: www.origo.hu/belpol/2025/12/szalay-bobrovniczky-kristof-nem-adjuk-a-magyarok-penzet