CSÚFOS VERESÉG AZ ÚJPEST KISVÁRDÁN
A labdarúgó NB I 15. fordulójában a Kisvárda Master Good hazai pályán fogadta az Újpest FC-t, és fergeteges teljesítménnyel 3-0-ra győzött. A mérkőzés kezdetén mindkét csapat próbálkozott, de a védelem megbízhatóan zárta le az akciókat, így először a kisvárdai kapus és a büntetőkihagyás dominálta a játékot. A 11-es történt, amikor a kisvárdai hálóőr Beridzét sodorta el, de Matko lövése a keresztlécre pattant.
A találkozó során a Kisvárda több helyzetet kidolgozott, de a gólra éhes újpestiek is próbálkoztak. Az első félidőben a vendégcsapat kapusa, Banai bravúrral védte meg a kapuját, de a kisvárdaiak dominálásával telt el az első játékrész.
A második félidőben a Kisvárda kezdett egyértelműen aktívan támadni. A hazai csapat zsinórban szerzett góljaival, Nagy Krisztián és Bíró révén hamar megszerezték a vezetést: előbbi 16 méterről zúdította a hálóba a labdát, míg Bíró közelről zárta le a pénzbeli akciót, ezáltal hozva egy 2-0-ás eredményt.
A Kisvárda vezetése megérdemelt volt, hiszen a játék folyamán Mesanovic is helyzetbe került, de a fővárosiak védelme sikeresen elhárította a támadásokat. Ugyanakkor a piros-fehérek letámadása nem hagyott pihenőidőt az Újpestnek, és Cipetic harmadik góljával végleg eldöntötte a mérkőzést.
Popovich kapus bravúros védései ellenére az Újpest nem tudott válaszolni, így a fővárosiak kétszeres győzelmük után ebben a mérkőzésben nem tudták megvédeni korábbi jó formájukat. A Kisvárda a hárommeccses nyeretlenségi sorozat után végre begyűjtötte a három pontot, míg az Újpest eddigi teljesítményét egy komoly vereséggel zárta.
NEVEZETES GÓLSZERZŐK
A találkozó gólszerzői:
- Nagy Krisztián (57. perc)
- Bíró (63. perc)
- Cipetic (80. perc)
A Fizz Liga 15. fordulója továbbra is rengeteg izgalmat ígér. A szurkolók a következő hetekben újabb drámákra és parázs összecsapásokra számíthatnak a magyar élvonalban.
Forrás: www.origo.hu/sport/sport-futball/2025/11/ujpest-nb-i-sima-vereseg-a-kisvarda-otthonaban