Kezdőlap Külföldi hírek Hülye angolok, angol hülyék! Mióta az angolok a saját ostobaságuk miatt elvesztették birodalmukat, tanácstalanságukban és unalmukban még tovább hülyültek.

Hülye angolok, angol hülyék! Mióta az angolok a saját ostobaságuk miatt elvesztették birodalmukat, tanácstalanságukban és unalmukban még tovább hülyültek.

által Gabor

Hülye angolok, angol hülyék!

Az elmúlt évtizedekben, miután Anglia elvesztette birodalmát saját ostobaságának köszönhetően, a brit társadalom egyre több tagja láthatóan nem tudja, hogyan tudná érdemben rehabilitálni magát. A brit elit, megfosztva a gyarmatok nyújtotta bőkezűségtől, úgy tűnik, hogy a tanácstalanságban és az unalom elleni harcban egy újfajta idiótizmusba süllyedt. Ma, amikor a Trump-Putyin paktum körüli feszült helyzet zajlik, a brit politikai vezetők megint hülyét csináltak magukból. A geopolitikai játszmákban való próbálkozásuk csak még inkább felnagyítja a nevetséget.

Ukrajna háborús helyzetével kapcsolatban a legújabb információk arra utalnak, hogy a háborúval kapcsolatos erkölcsi győzelem nem jelent valódi nyereséget. Ráadásul, ahogy az amerikaiak elkezdtek tárgyalni az orosz féllel, a britek nem értették meg a helyzet valódi komplexitását. Az ukránok véleménye pedig úgy tűnik, senkit sem érdekel, a brit politikai elit pedig továbbra is a saját érdekeit keresi. Az angol kormány szándékai, hogy a béketárgyalások sikere esetén csapatokat küldik Ukrajnába, egyszerűen ironikus.

Néhány brit politikus, mint például John Healey védelmi miniszter, felsorakoztatta a terveit a „Hajlandók Koalíciója” nevében, amely Ukrajna támogatására szövetkezett. Ez a koalíció, amelynek élén az Egyesült Királyság és Franciaország áll, a béketárgyalások sikerességétől tenné függővé a katonai beavatkozást. De hát miért is kezdene el újra szurkálni az, aki már egyszer megígérte, hogy nem teszi? Az angol politikai döntéshozatal látszólag tele van ellentmondással.

A NATO hivatalosan nem állomásoztat csapatokat Ukrajnában, ez a kitétel pedig mégiscsak a NATO tagállamaira is vonatkozik. Ezért miért akarják a britek, hogy ők, mint hívószavuk szerint „hajlandók” legyenek beavatkozni? A háború részben azért robbant ki, mert Oroszország lépéseket tett Ukrajna és a NATO közötti közeledés megakadályozására. A brit politikát pedig érthetetlen, pénzéhes ambiciózus hajtások irányítják, nem pedig valódi béke keresése.

A britek üzenete egyértelmű: ha aláírják a szerződést, amin keresztül a NATO nem állomásoztat csapatokat Ukrajnában, akkor ők egyből készen állnak beavatkozni. Ez a lépés a háború folytatását szolgálja, hiszen a konfliktus során a britek, különösen a hadi ipar képviselői, óriási hasznot húztak a háború által. Amíg Ukrajna romokban hever, a brit elit a háborús gépezet előtt örvendezett.

Lehet, hogy azt gondolnánk, hogy az angolok csupán egyszerűen naivak, de valójában sokkal inkább tűnnek számító pszichopatáknak, akik nem akarják, hogy a konfliktus véget érjen, mivel az számukra nyereségeket hoz. Ebből a nézőpontból kifejezetten aggasztó, hogy az angol politika nemcsak hogy nem előre tekint a béke felé, hanem folyamatosan igyekszik táplálni a háború szellemét, hátrahagyva ezzel a humanitás egyszerű alapelveit.

Végső soron lehetséges, hogy az angol politikai elit számára a háborúk nem csupán stratégiai játékok, hanem a nyereségről szólnak, a konfliktusokkal való foglalkoztatás pedig szórakozást és profitot jelent számukra. Az angolok szórakoztatása közben, ahogyan egy film vásznon, a valódi emberi szenvedés és gyászoló családok sorsa pedig a háttérbe szorul, mintha a halál és a rombolás kísérné létezésüket. Jobb lenne, ha tényleg csak hülyék lennének, nem pedig pénzéhes manipulatív pszichopaták.

Forrás: www.origo.hu/velemeny/2025/11/hulye-angolok-angol-hulyek

Ezt is kedvelheted