Babos Tímea: Vb-döntő és fájdalmas vereség
Ma, a Rijádban zajló WTA-világbajnokság döntőjében Babos Tímea és brazil partnere, Luisa Stefani újból érezték a győzelem ízét, de sajnos nem tudtak az orosz-belga páros, Veronika Kugyermetova és Elise Mertens ellen diadalmaskodni. A mérkőzés végül 7:6, 6:1 arányban zárult a riválisok győzelmével.
A magyar teniszező és Stefani két győzelemmel és egy vereséggel a Liezel Huber-csoport második helyén végeztek, ami elegendő volt az elődöntőhöz. Ott a tajvani Hszie Szu-vejt és Jelena Ostapenkót sikerült legyőzniük. Azonban a döntőre a másik ágon helyet foglaló favorit páros, Katerina Siniakova és Taylor Townsend helyett a meglepetés duó, Kugyermetova és Mertens érkezett, akik már korábban is bizonyították összehangolt játékukat.
A döntő sem indult jól Babosék számára. 1:1-nél elveszítették az adogatásukat, de ezt követően kitartottak és a szett végén, már 5:4-re vezettek. Az izgalmas szettben végül ráadásul meg kellett küzdeniük a rövidítésért, ahol a riválisok domináltak, így 1 óra 8 perc után a Kugyermetova-Mertens páros jutott szettelőnyhöz.
Megtorlás a végén
A második játszmát Babosék számára nem indult jobban, gyorsan brékhátrányba kerültek. Még egy szépítés belefért a csapatnak, de ez csupán az utolsó győztes játékuk volt, mivel riválisaik magabiztosan játszva érvényesítették az első mérkőzéslabdájukat. A meccs végén az állás 1 óra 39 perc után zárult.
Babos Tímea, aki már három alkalommal nyerte meg a világbajnokságot, most nem tudta elérni az áhított sikert, amely az általa elért 30. tornagyőzelem lett volna. A rangos világverseny során a világbajnok kettős összesen 524 ezer dolláros jutalomban részesült, ami körülbelül 174 millió forintnak felel meg.
Az eredmény a női páros döntőjében: Veronika Kugyermetova és Elise Mertens (orosz, belga, 4.) – Babos Tímea és Luisa Stefani (magyar, brazil, 7.) 7:6 (7-4), 6:1.
Forrás: www.origo.hu/sport/sport-egyeni/2025/11/babos-timea-wta-vb-tenisz-rijad