Tragédia a Szentmártonkátánál: Vonatbaleset, ami örökre megváltoztatta az életet
A Pest vármegyei Szentmártonkátán egy tragikus vonatbaleset történt, amely öt fiatal életét követelte. Az autó, amit egy 24 éves sofőr a piros jelzés ellenére a sínekre kormányozott, összeütközött a Tokaj Intercity vonattal. Az aljas felelőtlenség következtében a sofőr, akinek ittas állapotú vezetése és jogosítvány nélküli közlekedése mind a bíróság előtt álló vádemelés alapját képezheti, végzetes következményekkel járt.
Az öt fiatal és a hatodik túlélő
A baleset során öten életüket vesztették, de a hatodik utas, Viktória, súlyos, életveszélyes sérülésekkel kórházba került. A családja, akikkel még mindig virágzó jövőről álmodoztak, most szörnyű fájdalomban szenved. A sajtóban elterjedt, hogy Viktória is meghalt, de az édesanyja ezt cáfolta, kijelentve, hogy lánya bár kritikus állapotban, de életben van.
Az édesanya fájdalmának megosztása
Nagy Márta, Viktória édesanyja, a baleset után teljesen összeroppant. A hír elhangzása pillanatában, amikor egy ismerős értesítette a tragédiáról, azonnal haza kellett sietnie. Férje végtelen fájdalmát megosztva elmondta, hogy míg gyermeke elhunyt, a másik gyermeke, Viktória, aki most az életéért küzd, egy élet-halál harc közepén áll.
Szörnyű sérülések és a jövő bizonytalansága
Márta elmondása alapján Viktória számos súlyos sérülést szenvedett el: lépét eltávolították, a tüdeje megsérült, és más csonttörésekkel találkozott. A szorongó édesanya az orvosokra bízza a reményt, ugyanakkor retteg attól, hogy lánya állapota nem javul, és belátja, hogy az élete örökre megváltozott.
A sofőr és a baleset következményei
Az édesanya elmondása szerint a baleset okozója, akit ismertek, a család korábban több problémás helyzetbe került. Hozzátette: próbálták távol tartani a gyermekeiket ettől a fiútól, de a fiatalok makacs akarata végül tragédiához vezetett. A baleset nem csak életeket követelt, hanem családok életét tette tönkre egy pillanat alatt.
A fájdalom sohasem múlik el
Nagy Márta hangsúlyozta, hogy a baleset következtében elveszítette az egyik gyermekét, és most a másikat is a határvonalon látja. Nem tudja, hogyan mondhatja el Viktóriának, hogy a testvére és legjobb barátnője is elveszett. A tragédia dallamára zengett a kicsiny község, ahol a fiatalok éltek. A fájdalom és a gyász összeköti az embereket, de a mélységes veszteség, amit a baleset okozott, örökre árnyékot vet a családokra.
Ez a baleset nem csak egy esemény, hanem egy figyelemfelhívás is arra, hogy mennyire fontos a felelősségteljes közlekedés és a fiatalok védelme. A következmények eltörölhetetlenek, és a közölni valónk most mindennél sürgetőbbé válik.
Forrás: www.origo.hu/kek-hirek/2025/11/vonatbaleset-szentmartonkata-hatodik-serult-el-edesanya