Kezdőlap Sport Őrjöngenek a sztárok a Forma-1 legbutább szabálya miatt

Őrjöngenek a sztárok a Forma-1 legbutább szabálya miatt

által Gabor

Kritika a Forma-1 Szabályaival Szemben

A legutóbbi Amerikai Nagydíj során Lando Norris és George Russell hangot adtak a Forma-1 szigorú pályaelhagyási szabályaival kapcsolatos ellenérzéseiknek. A futam eseményei során Norris már a kezdetektől fogva szembesült a figyelmeztetésekkel, amelyek arra figyelmeztették, hogy a pálya határainak túllépése büntetéssel járhat.

A Kihívások a Versenyzés Szabályai Között

Norris a futam során Charles Leclerc-t üldözte, és bár sikerült megelőznie, a pálya határait figyelmen kívül hagyva három figyelmeztetést kapott. Az ironikus helyzet az, hogy a versenyzésre való ösztönzés ellenére a szabályok épp az igazi versenyzést korlátozzák. Ahogy Norris fogalmazott: „Arra biztatnak minket, hogy versenyezzünk, de ha túl keményen tesszük, büntetést kapunk érte.”

George Russell Egyetértése

Russell, a Mercedes pilótája, szintén kifejezte elégedetlenségét. A Szingapúri Nagydíj győzteseként szembesült hasonló helyzetekkel, ahol a szigorú előírások nem tettek különbséget aközött, hogy valaki előnybe vagy hátrányba került a pályaelhagyás következtében. Ezen szabályok alkalmazása tehát nemcsak büntetéseket, hanem a valódi versenyzési élmény elvesztését is magával hozza.

A Jövő Kérdései

A brit versenyzők kritikái erre a helyzetre világítanak rá, és egyúttal felvetik a kérdést: vajon a szabályalkotók válaszolnak-e ezen aggodalmakra? A Forma-1 izgalma és dinamizmusa érdekében elengedhetetlen, hogy a szabályok a verseny szelleméhez igazodjanak, és lehetőséget adjanak a pilóták számára, hogy valóban megmérettessék magukat a pályán.

Forrás

Forrás: www.origo.hu/sport/f1/2025/10/lando-norris-george-russell-szabalyok-kritika

Ezt is kedvelheted